A nagyvárosi élet egyik legnagyobb hátránya, hogy távol kerülünk egy olyan dologtól, amely egykor a legfontosabb szerepet töltötte be az életünkbe. Egy olyan dologtól, ami nélkül nem is létezhetnénk. A természettől.
Akár hetek, vagy hónapok is eltelhetnek úgy, hogy valaki nem hagyja el a várost. Hogy a szmogot lélegzi be, hogy az állandóan lüktetó alapzajt hallgatja, a csend, a szél, a fák susogása és az állatok hangja helyett. Döbbenetes és nem gyakran gondolunk bele, de ez a fajta életmód csak az elmúlt néhány száz évben kezdődött és az elmúlt 20-30 évben gyorsult fel minden ilyen őrületesen. Ezt a váltást az agyunk felfogja , de a testünk többi része nem tud ilyen gyorsan alkalmazkodni.
Ennek következménye, hogy az egyensúly felborul. Nem érezzük jól magunkat. Nehezen lassulunk, mert távol vagyunk a természettől, az életünkbe a social mediának lassan nagyobb szerepe van, mint a valódi emberi kapcsolatoknak. És pont ezek miatt egyre több a depressziós, egyre több a szorongásos betegség, a kialvatlanság, az enerváltság pedig a mindennapok része.
Mire mutatnak rá mindezek? Hogy az évmilliók, évezredek alatt kialakult biológiai ritmust, amit a természet közelsége adott csak akkor lehet a városban élve pótolni, ha tudatosak vagyunk és figyelünk a személyes egyensúlyunk megteremtésére.
Mozduljunk ki a betondzsungelből és legalább hétvégén válasszuk a város helyett a természetet! Tudatos a növények között is lehetsz, íme néhány módszer, amely segít a jelenben maradni, még inkább kapcsolódni és feltöltődni.
1. séta közben figyeld a körülötted lévő dolgokat, hallgasd a természet hangjait, a madarakat, a fákat, vagy a körülötted lévő embereket (ha vannak). Ha a gondolataid elkalandoznának, semmi gond, ez egy természetes folyamat, egyszerűen csak térj vissza a jelenbe.
vegyél mély levegőt, és fújd ki hosszan.
2. Lélegezd be ami körülötted van, mindent ami belőled jön és nincs rá szükséged pedig fújd ki. Csak a légzésre figyelj, ha elkalandoznának a gondolataid egyszerűen csak térj vissza és figyeld a légzésed. Szerintem ebből a gyakorlatból arra, hogy a mindennapi stresszt levezesd, pár perc is elég.
3. Ha van lehetőséged és kedved jógázhatsz is. Itt figyeld meg a tested reakcióját a mozgás hatására, tudatosítsd hol húzódik, vagy melyik póz megy könnyebben, de azt is figyeld meg, hogy melyik mozgás mit vált ki lelkileg. Ha elkalandoznának a gondolataid, itt is egyszerűen csak térj vissza a megfigyelésed tárgyára.
KÖVESS AZ INSTAGRAMON VAGY A FACEBOOKON